Arsenal FC – West Bromwich Albion 1:0

Dlho sa zdalo, že Arsenal predĺži svoje trápenie z posledných týždňov, keď po dvoch prehrách v rade na domácej pôde neúspešne zdolávali obranný val West Bromwich Albion. Znamenitý defenzívne výkon baggies, umocnený niekoľkými špičkovými zákrokmi brankára Bena Fostera, ale nakoniec predsa len hosťom na body nestačil.

Štyri minúty pred koncom totiž špičkovú hlavičkou skóroval Olivier Giroud a udržal svoj tím na bezpečnú vzdialenosť pred dotieravými súpermi.

Stretnutie začalo očakávaným tlakom Arsenalu, ktorý súpera dlhé minúty nepúšťal k lopte a přišpendlil ho na vlastné polovicu. Presne s tým však hráči pod vedením Tonyho Pulis počítali, ako jeden muž organizovane zhustili priestor pred bránkou a v defenzívnej formácii až sa šesťčlennú obrannou líniou púšťali favorizovaného protivníka len k nepodareným strelám z diaľky. Brankár Ben Foster sa k prvému zákroku popoludní dostal až po polhodine hry, kedy ho takisto spoza šestnástky len ľahko preveril Alexis Sánchez. Prvá polovice tak k frustrácii domácich skončila bez gólov.

Po zmene strán zaradil Arsenal vyšší rýchlostný stupeň a takmer sa dočkal skoré odmeny v podobe prielomu skóre. Prízemný strelu Iwobiho však dokázal Foster vyraziť a chaos v pokutovom území po následnom rohovom kope pretavil Alexis Sánchez smolný len v opečiatkovanie Fosterove ľavej tyče. Aktívne čílsky útočník potom v šestapadesáté minúte zviedol s brankárom West Bromwich ďalší súboj, lenže aj tentoraz z neho vzišiel víťazne anglický gólman, ktorý Alexisovu pumelici dokázal končekmi prstov vytesniť nad brvno.

Fosterov prvotriedny výkon pokračoval aj s príchodom odohrané hodiny, kedy si na reprezentanta Albionu vylámali zuby pre zmenu Olivier Giroud. Potom ale tlak Arsenalu predsa len trochu opadol a v sedemdesiate minúte mohol po sérii rohových kopov dokonca šokovať Emirates Stadium Claudio Yacob, ku ktorému prepadol loptu na zadnej tyči. Stredopoliar hostí však ranu z halfvoleje do odkrytej brány neukočíroval a vysoko prestrelil.

S príchodom záverečnej patnáctiminutovky kanonieri pozmenili svoju útočnú snahu a miesto útočenie stredom ihriska začali posielať do šestnástky baggies podstatne viac centrov. Na prízemný pas striedajúceho Lucasa ešte Olivier Giroud tesne nedosiahol, avšak francúzsky útočník sa nakoniec predsa len odmenil Arsène Wenger za dôveru nastúpiť v základnej zostave a odohrať celých deväťdesiat minút. Štyri minúty pred koncom totiž Giroud obstál v hlavičkovom súboji s Garethom McAuleym a perfektné hlavičkou usmernil center Mesut Özil mimo dosahu naťahujúceho sa Fostera.

V samom závere ešte zostal čas na niekoľko ďalších zákrokov výborného Fostera, ktorý hneď dvakrát skazil radosť Aaronovi Ramseymu, avšak na rozdelenie bodov sa už nič nezmenilo. Arsenal zvíťazil 1: 0, čo po dvoch prehrách za sebou potreboval v boji na špici tabuľky ako soľ. Hostia musia po kvalitnom obrannom výkone cítiť značné sklamanie, avšak aj naďalej zostávajú na sľubnom deviatom mieste.