Cancellarův veľký deň: lúči sa s Tour de France, cieľ má kúsok od domu

Rozlúčková jazda Fabian Cancellara na Tour de France sa dnes dočká zlatého klinca. Závod mieri do Švajčiarska s cieľom etapy v Berne, kde sa končí vzdušnou čiarou štyri kilometre od Cancellarova domova. Tridsaťpäťročná legenda, pre ktorú je jedenásta účasť na Tour zároveň tou poslednou, pretože končí kariéru, bude dnes v strede pozornosti.

Na jeho poslednej Tour de France mu tím vyšňořil koleso mnohými vychytávkami.Špeciálny tlmič nárazov pod sedlom, zvláštne aerodynamické úpravy, riadidlá na mieru presne podľa jeho rúk…a navrch vymenované všetky veľké úspechy, ktoré dosiahol, drobným písmom na ráme, ktorému dominuje známa prezývka Spartacus – takto vybavený príde Fabian Cancellara do svojho domovského mesta.

“Samozrejme sa na to neskutočne teším.Bude to životný zážitok, dochádzať pár kilometrov od domu na svojej poslednej Tour…snažím sa uvoľniť, ako to len ide, ale myšlienky k pondelku utekajú, “priznal Cancellara už pred nedeľné etapou, kedy autobus jeho tímu Trek-Segafredo navštívila nečakane relatívne malá skupina novinárov.

Aké to bude?

Ako sa pripravujete?

Snívate o tom, že doma vyhráte?

Otázky na cyklistickú kapacitu len pršali. Cancellara sa usmieval, trpezlivo odpovedal. Posledné Tour si užíva. Nedeľné veľmi ťažkú ​​etapu obišiel s námahou, prešiel si krízou na poslednom kopci. “Toto fakt nebol môj terén. 4000 nastúpaných metrov…už aby som tento deň mohol zrušiť, “napísal si síce na Twitter, ale okamžite otočil list. Pásku preťal na 151.mieste, symbolicky zároveň s Peter Sagan, ktorý bude jedným z jeho najväčším súperom v bernskom dojazdu.

Tím pocestuje pre Cancellaru

Po 209 kilometroch čaká jazdcov na záver stúpania po kockách so sklonom 6 , 5%, čo je vraj záver robený presne pre Cancellaru. Nielen trojnásobný víťaz Flámska a Paríž-Roubaix ale toto vie. Práve Sagan tu taky bude mať čo povedať.

Celý tím Trek-Segafredo sa chystá na špeciálnu misiu. Pre Cancellaru bude chcieť víťazstvo stoj čo stoj. Pôjde domov, bude chcieť byť vpredu, “má jasno Roman Kreuziger.

V to dúfa aj Spartacus. “Poznám tie cesty (v Berne) naslepo. Nie je to ale nejaké mestskej kritérium.Je to etapa Tour de France a bude to veľká udalosť, “tuší Cancellara.

Otázkou je, ako sa povedie jeho tímu” uspokojiť “oba svoje hlavné jazdca. Bauke Mollema je druhý v celkovom poradí a nebude chcieť nádejnú pozíciu stratiť, zároveň sa ale očakáva hra na Cancellaru.

Trek-Segafredo sa chystá na obe varianty.

“Skoro rovnaký dojazd bol aj pred dvoma rokmi na Okolo Švajčiarska, takže to tam celkom poznáme. Je na prvý pohľad zrejmé, že skutoční šprintéri tam budú mať ťažkosti. Spokojní budú chlapci ako Fabian, Greg Van Avermaet a Peter Sagan, “povedal Gregory Rast z Trek-Segafredo.

Bet365-Okamžitý bonus