Należy zwrócić uwagę na to, jakie postawy u dziecka do pieniędzy

Skąd się biorą pieniądze? — pytanie jest bardzo ważny i często rodzice zapominają rodzaju tę znaczenie. Mówią ciągle o pieniądzach, o tym, że za nich sprzedawane, lub że ich nie brakuje, a przy tym nie mówią, skąd te pieniądze się biorą? Skąd wziąć pieniądze na wszystko, co się chce? Dlaczego u rodziców ciągle nie ma pieniędzy na wszystkie potrzeby dziecka? Dlaczego rodzice innych dzieci kupują im to, że moje mi kupić nie mogą lub nie chcą? Co to jest budżet i z czego on jest zbudowany?

Należy zwrócić uwagę na to, jakie postawy u dziecka do pieniędzy. Przecież dzieci i pieniądze — ważny temat w wychowaniu.

Bardzo wiele pytań, które można i trzeba zacząć dyskutować w relacjach dzieci z pieniędzmi jak najszybciej z dzieckiem, stopniowo przechodząc do bardziej skomplikowanych rzeczy, takich jak “jak osiągnąć to, aby ci na wszystko brakowało”?

Powiedziałam córce, że to jest budżet rodzinny (szukasz dywany dziecięce). I dlaczego pieniędzy nie starcza na wszystko:

— Budżet – to wszystko pieniądze, które otrzymaliśmy w tym miesiącu z różnych źródeł dochodów, ja i tata. Pieniądze można zarobić, chodząc regularnie na mszę, można wygrać, można uzyskać z inwestycji i z innych miejsc. Istnieje bardzo wiele sposobów generowania przychodów.

Bardzo ważne jest, aby były to uczciwe i legalne sposoby. Tak jak tych, którzy zbierać pieniądze w nielegalny sposób, wrzucono do więzienia. My z tatą pracujemy. I nasz dochód, to jest nasza wspólna wynagrodzenie za miesiąc. Te pieniądze już dzielimy na części.

Pierwsza i najważniejsza — to nasze codzienne wydatki, najbardziej niezbędne.( I tu włączaj dziecko w grę, zapytaj go, jak on myśli, że masz to, co najważniejsze i pomóc sami. Tak, dziecku łatwiej jest przyswoić).

W naszej rodzinie to – użytkowe, wyżywienie, zwrot kosztów za szkołę i za dzieci, kubki, odzież, lekarstwa.

Druga część, na przykład, na niezbędne zmiany w domu, na remont, na wnętrze.

Jeszcze część na literaturę, telewizja i Internet.

Część rozrywki. Załóżmy, że na wstęp do kina, kawiarni, parku, itp.

Nie możemy cofać pierwszą część, ponieważ jest ona potrzebna. Ale oto pozostałe części możemy cofać. Załóżmy, że w jeden miesiąc nie wydajemy na rozrywki, a wszystkie wydatki na naprawy. Albo rozbijemy część, która dla rozrywki i będziemy odkładać na wakacje. I tak dalej.

My z mężem żadnych planów nauczania i strategii nie budujemy, uczymy się wszystkiego w praktyce. Można z dnia na dzień wykłady na temat pieniędzy i wydatków, ale to natychmiast wyleci z głowy. Ale to, co dziecko zobaczy w praktyce, zapamięta na długo. Ponadto dzieci zawsze zapamiętują i powtarzają to, co rodzice robią, a nie co mówią.