Plac bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas

Plac bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas, dorosłych od tego, jak skutecznie uczymy dzieci zasad ruchu drogowego i czy będą uważnie odnosić się do wszystkich zagrożeń, których tak wiele jest wokół.

Oczywiste jest, że dzieci nie potrafią tak jak dorośli, analizować ruch pojazdów na poziom hałasu, na oko oceniać odległość, prędkość i kierunek. Dlatego bardzo ważne jest, aby dziecko wiedziało podstawowe zasady zachowania na drodze, na długo, aż do momentu, gdy zaczyna chodzić do lokalnych i miejskich ulicach bez opieki dorosłych.

Instrukcja krok po kroku, co musi wiedzieć dziecko o drodze

Wyjaśnij dziecku, dlaczego należy zwracać uwagę na niektóre rzeczy podczas pobytu na ulicy. Odnosi się to nie tylko oczywiste zagrożenia, takie jak przekroczenie prędkości samochodów, ale i nie takie oczywiste, na przykład samochody, które nagle mogą wyjechać zza rogu domu, lub to, że kierowcy nie zawsze zatrzymują się, nawet gdy widzą pieszych, poruszających się po podwyższona przejścia. Wyjaśniając przyczyny czujności i podając przykłady, kiedy trzeba być szczególnie ostrożnym, możesz pomóc dziecku zrozumieć, dlaczego to, czego od niego się oczekuje, ważne i jakie mogą być konsekwencje zaniedbania podstawowych zasad.
Naucz dziecko podstawowych zasad zachowania pieszych jeszcze wtedy, gdy chodzić razem z nim. Zawsze należy przestrzegać przepisów drogowych, wytłumacz dziecku, na przykład, dlaczego trzeba robić tak czy inaczej, jak postępować w sytuacjach nietypowych. Tak więc, do czasu, gdy dziecko będzie poruszać się po mieście bez twojej opieki, żadne zasady i sytuacje nie powinny stawiać go w dziwny stan.
bezpieczna droga dzieci
dziecku nawyk należy się zatrzymać przed tym, jak przejść przez ulicę. Za każdym razem, kiedy będzie się zatrzymywać, przypominajcie, że należy patrzeć na boki i słuchać, nie zbliża się pojazd z zasięgiem, poza zasięgiem wzroku.
W tym samym czasie, należy pamiętać, że ważne jest nie tylko polegać tylko na swój słuch, ponieważ wiele nowoczesnych pojazdów jeżdżą bardzo cicho. Warto skorzystać i słuch i wzrok do kontroli bezpieczeństwa.
Sprawdzaj wiedzę dziecka: zadawaj pytania, modeluje sytuację, sprawdzając reakcję i działania dziecka na nich, regulować w razie potrzeby.
Niech dziecko uczy się złapać kontakt wzrokowy z kierowcą przed tym, jak przejść przez ulicę. Tak może być pewny, że kierowca zauważył jego obecność.
Zdarza się, że jest to niemożliwe, ponieważ niektóre pojazdy zbyt przyciemniane lub zbyt wysokie dla dziecka, aby zobaczyć człowieka na miejscu kierowcy, ale nadal jest to jedna z metod zapewnienia bezpieczeństwa.

Dziecko uczy się rozumieć, co oznaczają sygnały i kolory świateł i konsekwentnie trzymać się tych zasad. Wyjaśnić również znaczenia podstawowych znaków drogowych, gdy wychodzisz z domu razem na ulicy.
Im wcześniej zaczniesz się uczyć dzieci tego, tym lepiej zapamięta i nie chęć, aby obejść te przepisy.
Użyj gry z przewidywaniem wartości znaków.
Naucz dziecko być ostrożnym, przechodząc nieuregulowanych skrzyżowania, obok z drogami dojazdowymi, zwrotów akcji, bocznymi uliczkami. Przypomnij o tym, że wynajmując temu, kierowca nie widzi ludzi, którzy przechodzą przez ulicę, tak samo dobrze, jak tych, którzy przed nami, czasami kierowca nawet nie spowalnia ruchu, aby sprawdzić, czy nie ma pieszych. Domagaj się na tym, że na drodze jest zawsze ważne, aby być czujnym, nawet jeśli na pierwszy rzut oka nikogo nie ma.
Dla wyjaśnienia różnych sytuacjach korzystaj z samochodzikami, można kupić specjalny zestaw do gry w drogę – tak w formie gry można opanować zasady postępowania nie tylko w typowych sytuacjach na drodze, ale i wziąć pod uwagę niestandardowe i siły wyższej sytuacji, które mogą wystąpić.
Upewnij się, że dziecko wyraźnie rozumie niebezpieczeństwo drogi między zaparkowanymi samochodami. Wyjaśnij mu, że nie wolno tego robić, ponieważ nie ma możliwości w czasie, aby zobaczyć samochód, który może w tym czasie jechać po drodze.

Sponsor: Sklep Banaby, który ma w swojej ofercie produkty takie jak stoliki dla dzieci – www.banaby.pl/stoliki-dla-dzieci, zegary dziecięce – kup tutaj i oczywiście dywaniki dla dzieci – meble Banaby. Polecamy sklep Banaby.pl