Pre predškolské dieťa sa vyznačujú aktívny rozvoj zručností

Pamäť odpadu začína takmer od narodenia. Ale predškolského obdobia hrá dôležitú úlohu v tomto procese. Spomienky deti od 3 rokov môžu byť uložené na niekoľko mesiacov, a živé dojmy, prijatých vo veku 4-5 rokov, môže pretrvávať počas celého života človeka.

Pre predškolské dieťa sa vyznačujú aktívny rozvoj schopnosti zapamätať si a reprodukovať, aj keď sa pamäť je stále straší nepoznannogo. Najjednoduchší spôsob, ako si zapamätať informácie použité v činnosti. Oveľa lepšie si spomenul vizuálny materiál. Svojvoľné zapamätanie je vytvorená okolo stredu predškolského veku. S systematickom rozvoji dieťaťa pamäť, on je 6-7 rokov naučiť sa vedome používať jednoduché zapamätanie techniky. Dieťa je schopné starostlivo preskúmať materiálu, aby príslušné spojenia, opakuje niekoľkokrát potrebné informácie.

Úlohu dospelí, v tomto procese je organizovať aktivity, s uvedením techniky, zameranie. V predškolskom veku deti opýtajte sa veľa otázok, hľadať nové skutočnosti. V tomto čase sa ľahko naučiť, básničky, riekanky, hádanky. Je dôležité podporovať také impulzy a túžby, ktoré chcete zahrnúť do vzdelávacieho procesu všetky druhy hier. Ak neviete, čo dať na chlapca na 3 roky, potom nákup ho vzdelávacie hračky, nebudete ľutovať.

Zostávajú príslušných pracovných kariet, keď si musíte uvedomiť, že oni boli čerpané hrať v poriadku, diskutovať vlastností zobrazený predmet alebo osobu. Úlohy by sa mala postupne stať zložitejšie. Môžete použiť dvojice kariet, ktoré zachytávajú rastliny, zvieratá, domáce potreby, hračky. Údaje sú umiestnené v prednej hráčov v jednom zase otvorené 2 obrázky. Ak zistíte, 2 páry objektu – dieťa berie na samotnú kartu. Viac kariet sa ukáže, že dieťa, tým lepšie. V inom prevedení, hra používa karty s rovnakým alebo podobné predmety, ktoré sa líšia v tvare a farbe. Po pár minútach štúdia by mal byť nazývaný ako mnohé objekty sú kolo/štvorec, modrá/červená, atď.

Pre rozvoj sluchovej pamäte, môžete použiť všetky zvuky – klapať jedál, šušťanie papiera, búchanie na stole, hrať na hudobné nástroje. Dieťa musí opakovať poradie zvuky a melódie, hral dospelých. Podobne sa môžeme pýtať sa a zapamätať si, opakujte pohyb.

Zaujímavé najmä pre deti predškolského veku je hra, v ktorej počas prechádzky vonku alebo na verejných miestach, dieťa potrebuje mať na pamäti, do najmenších detailov životného prostredia. Môže to byť niekoľko krokov v schodisko, farby a umiestnenie vozidiel, počet detí na pieskovisku, ich oblečenie. Nejaký čas neskôr, dieťa treba zapamätať a povedať všetko, čo videl. Môžete volať činnosti ako hra na detektívov alebo špiónov, ktoré sa bude dať extra motiváciu.
Viac o deti a nábytku pre deti môžete prečítať na nábytok Banaby kde si môžete kúpiť všetko dobre pre vaše dieťa