Pro je charakteristický pro aktivní rozvoj dovedností

Rozvoj paměti drobky začíná téměř od narození. Ale předškolní období hraje důležitou roli v tomto procesu. Vzpomínky dětí do 3 let jsou schopni být uloženy již v průběhu několika měsíců, a živé dojmy, získané ve věku 4-5 let jsou schopné přetrvávat v průběhu celého života člověka.

Pro je charakteristický pro aktivní rozvoj schopnosti zapamatovat si a reprodukovat, zatímco paměť stále charakteristická . Nejjednodušší je si pamatoval informace, používá se v aktivní činnosti. Mnohem lépe si pamatoval názorný materiál. Úmyslné zapamatování je tvořen přibližně na polovině předškolního věku. Při rozvoj paměti dítěte, je to na 6-7 let se učí vědomě používat ty nejjednodušší techniky zapamatování. Batole je schopen pečlivě zkoumat materiál, nastavit příslušné spojení, opakuje se několikrát potřebné informace.

Role dospělých v procesu, je v organizaci činnosti, vytváření technik, pozornost. V věku se děti ptají na velké množství otázek, usilují o získání nových faktů. V té době se s lehkostí pamatovat básně, , hádanky. Je důležité podporovat takové impulsy a touhy, zahrnout do vzdělávací proces nejrůznější hry. Pokud jste žádnévědět, co dát chlapci na 3 roky, koupí mu zábavné hračky, budete není .

Stále zůstávají relevantní úkoly s kartami, kdy je třeba si vzpomenout, že na nich to maloval, reprodukovat pořadí, vyprávět o vlastnostech předmět nebo osobu. Úkoly se postupně měli složitější. Lze použít obě karty, s obrázky rostlin, zvířat, předmětů, hraček. Kresby jsou před hráči, za jeden krok se otevírají 2 obrázky. Pokud jsou nalezeny 2 spárované předmětu – dítě bere karty sami. Čím více karet se ukáže, že dítě, tím lépe. V jiné variantě hry se používají karty se stejnými nebo předměty, ale podle tvaru a barvy. Po několika minutách zkoumání je třeba volat kolik položek bylo kulaté/čtvercové, modré/červené, atd.

Pro rozvoj sluchové paměti je možné použít jakýkoliv zvuky – cinkání nádobí, šustění papíru, klepání do stolu, hru na hudební nástroje. Dítě by mělo zopakovat pořadí zvuků a melodie, dospělými. Podobně je možné požádat si pamatovat a opakovat pohyby.

Zvláštní zájem pro děti v předškolním věku je hra, ve které během procházky v přírodě nebo na veřejných místech, dítě musí zapamatovat ty nejmenší detaily prostředí. To může být počet kroků na schodech, barvy a uspořádání vozidla, počtu dětí na pískovišti, jejich oblečení. Po nějaké době, dítě musí pamatovat a vyprávět o všem, co viděl. Nazvat tuto činnost jako hru v detektivů nebo spyware, které dodá extra motivaci.
Více o děti a nábytku pro děti můžete přečíst na nábytek Banaby kde si môžete kúpiť všetko dobre pre vaše dieťa