Rodzice zazwyczaj nie zaczynają narzekać

Z pewnością każdy rodzic chce pomóc dziecku odnieść sukces w szkole i cieszyć się nauką. Czasami staje się trudnym zadaniem. Często rodzice w końcu popełniają najczęściej występujące błędy. Dowiedz się, jak uniknąć tych błędów i odzyskać miłość do uczenia się w życie swojego dziecka.

Oczywiście, jak wielu rodziców, starają się zrobić wszystko, co możliwe, aby przygotować swoje dzieci do szkoły: kupić mundurki, plecak, zeszyty, podręczniki, opowiedzieć dzieciom, ile ciekawych rzeczy przyniesie im nowy rok szkolny.

Często doświadczamy w sprawie postępów w nauce naszych dzieci. Rodzice chcą, aby ich dzieci były skuteczne w nauce, bo wtedy przed nimi otworzą błyszczące perspektywy. Ale mamy też dokuczliwe poczucie, że jeśli nasze dziecko nie ma czasu w szkole, to znaczy, że źle odbyły się jako rodzice. Co robimy nie tak?
Warkot i zarzuty

Rodzice zazwyczaj nie zaczynają narzekać w sprawie wykonywania lekcji, dopóki nie zmierzy się z żadnym problemem (na przykład, niechlujnie wykonane zadanie domowe, lub niechęć do odrabiania lekcji). Warkot tylko pogarsza sytuację. Zamiast tego spróbuj rozwiązywać problemy wspólnie z dzieckiem. Poproś go wymyślić kilka wariantów rozwiązania problemu. Spróbuj zastosować przynajmniej jeden z jego pomysłów w praktyce, i omówcie, co z tego wyszło.
Kontrola

Nie ufasz swojemu dziecku, kontrolować wykonanie zadania domowego, ciągle mówicie, jak i co ma robić. Prawdopodobnie, to pomoże ci w krótkim okresie, ale potem, jak nauczyć dzieci niepodległości w nauce, odpowiedzialności za swoją pracę. Zamiast tego, pomóż dziecku zrozumieć, co musi zrobić, zadając dociekliwe pytania.
Skupienie uwagi na przyszłego zysku

Wszyscy rodzice znają znaczenie dobrego wykształcenia w życiu. Nie warto czekać, aby twoje dzieci były motywowane tym pomysłem; dzieci rzadko myślą o przyszłości. Świetną motywacją dla nich będzie, jeśli powiesz im o bezpośrednich korzyściach płynących z uczenia się.
Częściej teacher (s) z nauczycielami

Dwustronna komunikacja jest bardzo ważna, daj nauczycielowi wiedzieć, jak on może zaszczepić w dziecku zainteresowanie nauką. Zapytaj, co możesz zrobić, aby pomóc dziecku opanować ten lub inny przedmiot, i jakie problemy należy rozwiązać.
Nie warto koncentrować się na ocenach

Kiedy swoją uwagę na wysokościach, sam proces uczenia się przestaje być dla dziecka jakiś interes, zamiast tego dzieci koncentrują swoją uwagę tylko na wyniku. I jeśli pożądany rezultat nie został osiągnięty, to zazwyczaj nie prowadzi do zwiększenia ich motywacji. Powiedz dzieciom, że sukces można osiągnąć nie tylko w dziedzinie edukacji. Niektóre dzieci radzą sobie w szkole muzyki lub sportu, centrum umiejętności lub sztuce; niektóre posiadają doskonałe zdolności przywódcze. Upewnij się, że koncentruje się na talentach swojego dziecka więcej, niż na wysokościach.
Więcej o dzieciach i meblach dla dzieci możesz przeczytać na stronie meble dla dzieci Banaby gdzie kupisz również wszystko dla swojej pociechy