Ty se odehrály loni

Soupeře přinesly vítězství 2: 0, což pro ně znamenalo zisk trofeje. Pro legie to bylo třetí prvenství v fortuna trezor sérii a celkově šestnácté v národním poháru. Ze zisku primátu se raduje i gólman české reprezentace Dušan Kuciak, který se však nepředstavil ani v jednom ze dvou finálových utkání.

V brance Legie stál v obou duelech Wojciech Skaba. Vratislav v kádru i se slovenskými gólmanem Marián Kelemen zvítězil ve středečním odvetném měření sil vlastním gólem kapitána Legie Michala Žewlakowa. “Teď se můžu nad tím pousmát, ale v zápase mi rozhodně nebylo do smíchu. Byl to duel plný paradoxů. Odehráli jsme asi nejslabší setkání v sezóně a přesto jsme získali pohár. Nejprve jsem si dal vlastní gól a pak jsem zvedal nad hlavu trofej , “řekl Žewlakow pro oficiální stránku varšavského klubu. Legia má šanci v této sezoně i na zisk double, pět kol před koncem soutěže je lídrem tabulky Ekstraklasa s dvoubodovým náskokem ifortuna před Lechem Poznaň. Třetí Vratislav má na legie až šestnásťbodové manko. Útočník Manchesteru United Wayne Rooney není na prodej.

Nic na tom nemění ani odchod trenéra Alexe Fergusona, ani údajná snaha hráče o změnu působiště. Britská média s odvoláním na nejmenovaný zdroj informovali, že Rooney v rozhovorech s Fergusonem naznačil úmysl odejít z Old Trafford. Ty se odehrály ještě před tím, než Ferguson ve středu oznámil, že po sezoně dá tečku fortuna vstupní bonus za svou úspěšnou trenérskou kariérou. United vzápětí prohlášením odmítli jakékoli úvahy o prodeji Rooneyho. Sedmadvacetiletý odchovanec Evertonu má s “červenými ďábly” smlouvu do června 2015.