Vezměte prosím na vědomí, jaký vztah má vaše dítě k penězům

Odkud se berou peníze? — otázka je velmi důležitá a často se rodiče ztratí z dohledu tento význam. Mluví se neustále o penězích, o tom, že za nich se prodává, nebo co jim chybí, a přitom neříkají, odkud peníze pocházejí? Kde vzít peníze na vše, co chce? Proč mají rodiče neustále bez peněz na všechny touhy dítěte? Proč rodiče ostatních dětí a kupují jim to, co je moje mi koupit nemohou nebo nechtějí? Co je to rodinný rozpočet a z čeho se staví?

Vezměte prosím na vědomí, jaký vztah má vaše dítě k penězům. Koneckonců, děti a peníze — důležité téma v oblasti vzdělávání.

Velmi mnoho otázek, které lze a je třeba začít diskutovat ve vztahu děti s penězi co nejdříve s dítětem, postupně pohybující se na složitější (matrace do dětské postýlky) věci, jako je “Jak dosáhnout toho, aby ti na vše dost”?

Řekla jsem své dceři, co je to rodinný rozpočet. A proč peníze chybí na všechno:

— Rodinný rozpočet – to jsou všechny peníze, které jsme získali v tomto měsíci z různých zdrojů příjmů, já a táta. Peníze můžete vydělat, kráčejíce pravidelně na servis, můžete vyhrát, můžete získat od investic a z dalších míst. Existuje (kde najdu dětské povlečení) velmi mnoho způsobů, jak generovat příjmy.

Je velmi důležité, aby to byly regulérní a legitimní způsoby. Tak jako ty, kdo je produkovat peníze nelegálně, do vězení. Jsme s tátou pracujeme. A náš příjem, to je naše celková mzda za měsíc. Tyto peníze jsme již dělit na části.

První a nejdůležitější — to je naše denní výdaje, ty potřebné.( A pak, zapněte dítě na hru, zeptejte se ho, jak on si myslí, že u vás to nejnutnější, a pomoci sami. Takže dítě je jednodušší to vstřebat).

V naší rodině je to komunální služby, stravování, úhradu nákladů za školu a za dětské hrnky, oblečení, léky.

Druhá část, například, na potřebné změny v domácnosti, na opravy, na interiér.

Další část na literaturu, televize a Internet.

Část na zábavu. Řekněme, že na návštěvu kina, kavárny, parku (prodejna) a tak.

Nemůžeme zkrátit první část, protože je to potřeba. Ale tady je zbytek omezit můžeme. Předpokládejme, že v jeden měsíc, a to výdaje na zábavu, a všechny na opravy. Nebo porazíme část, která je pro zábavu a budeme odkládat na dovolenou. A tak dále.

S manželem jsme žádné plány učení a strategií není budovat, učit všemu na praxi. Je možné ze dne na den číst přednášku na téma peněz a výdajů, ale to okamžitě bude startovat z hlavy. Ale to, že dítě uvidí v praxi, bude pamatovat na dlouhou trať. Kromě toho se děti vždy pamatovat a opakovat to, co rodiče dělají, ne co říkají.